0,00 € 0 položiek

Soap & Glory

Soap & Glory

Sofistikovaný názov, pútavý dizajn, neodolateľné vône a premyslená filozofia… Predstavujem vám Soap & Glory - jednu z mladých britských kozmetických značiek, ktorá oslovuje kozmetické fanynky vo viacerých krajinách. CouCou chce opäť priniesť na Slovensko unikátnu a niche kozmetiku pre ľudí, ktorí sa chcú odlišovať. Vrhnime sa na to, čo je Soap & Glory a prečo by sme ju mali vyskúšať…

Zrod značky Soap and Glory

V roku 2006 vznikla prvá rada značky Soap & Glory s názvom “Clean of England”, ktorá bola určená aj pre mužov. Zakladateľkou bola Marcia Kilgore, podnikateľka, ktorá má vášeň v produktoch starostlivosti o telo. Marcia chcela priniesť na britskú kozmetickú scénu zaujímavé, kvalitné čistiace produkty. Vďaka svojmu zanieteniu je v Anglicku uznávaná ako kozmetická odborníčka, ktorá chápe a rozumie potrebám pokožky tela a pleti. Niet sa čo čudovať, keďže je zakladateľkou populárnej značky Bliss Spa a obľúbených, pohodlných topánok FitFlop. Svoje podnikateľské skúsenosti využila aj pri zrode Soap & Glory a priniesla na trh cenovo dostupné a kvalitné produkty, ktoré rozveselia každú kúpeľňu.

Kto je Marcia Kilgore

Narodila sa v Kanade a ako 18 ročná sa presťahovala do New Yorku. S kozmetikou prišla do styku už ako 8 ročná, keď jej sestra vytrhala obočie na tenké pásiky, ktoré už nedorástli. Ako tínedžerka začala mať problémy s akné, a tak sa začala zaoberať starostlivosťou o pleť. V 26 rokoch si otvorila salón, ktorý začali navštevovať hviezdy ako Christy Turlington, Madonna, Oprah Winfrey, Cameron Diaz a iné. Jej služby neboli lacné a aj napriek tomu sa jej sieť salónou rozširovala. V roku 2004 sa presťahovala z NY do Londýna, kde momentálne žije so svojim francúzskym manželom a dvomi deťmi. Potom, ako sa jej narodil prvý syn sa Marcia nechcela vrátiť do sektoru služieb. Skrzla jej myšlienka vytvoriť novú značku, ktorá by bola ľahko dostupná a cenovo priateľná. A tak v roku 2006 vzniklo Soap & Glory, kde využila svoje vedomosti zo sveta krásy.

Soap and Glory? Úspešný nováčik

Soap & Glory na začiatku zabodovalo leskom na pery, ktorý je teraz kultový. "Sexy Mother Pucker" sa stal obľúbený pre svoju zväčšovaciu formulu, ktorá dodáva plnosť pier. Krátko na to, bolo ich telové maslo "Righteous Butter" zvolené za najlepšie britské telové maslo. Righteous Butter je obohatené o bambucké maslo a aloe vera, ktoré hydratujú pokožku. "Make Yourself Youthful" anti-aging peptidové sérum získalo zlatú hviezdu súťaže The Times beauty awards. Soap & Glory si latku postavilo vysoko a každý jeden produkt, ktorý nasledoval bol skvelý.

Soap & Glory vône a recenzie

Momentálne má Soap & Glory vo svojom portfóliu dekoratívnu kozmetiku, čistiace produkty na tvár, krémy na rôzne typy pleti a rôzne problémy. Ich ponuka je taká široká, že si tam nájde svoj produkt každá žena. My si však predstavíme najpopulárnejšie vône telovej rady:

Soap & Glory Sugar Crush - svieža, pikantná a neodolateľná. Je energickou zmesou limetky, citrónu, mandarínky, sladkého vanilkového pižma a kokosového oleja.

Povedali o Sugar Crush: “Úplne úžasné! Som závislá na Sugar Crush! Cítim sa krásne, keď používam peeling, sprchový gél a krém spoločne. Definitívne moja najobľúbenejšia vôňa! Kúpim si ju opäť…”

Soap & Glory Fruitigo - citrusová, drevitá a ovocná. Svieža zmes sladkého pomarančového oleja, extraktu z pomela, fíg, mandlí a manga.

Povedali o Fruitigo - “Som úplne zaľúbená do tejto S&G vône!! Táto vôňa je tak svieža a sladká. Mám rada telové maslo, pretože nie je mastné alebo lepkavé na koži. Je husté, hydratuje tak dobre a zanecháva krásny matný vzhľad. Budem ho kupovať znova a znova!"

Soap & Glory Mist You Madly - tajomná a zvodná. Kombinácia mandarínky, bergamotu, čiernych ríbezlí, magnólie, frézie, pačuli a santalového dreva.

Povedali o Mist You Madly: “Najkrajšia vôňa všetkých čias! Najradšej by som sa utopila v tejto vôni. Všade kde chodím, som len pochválená. Čerstvá, sladká a sexy.” 

Soap & Glory Original Pink - moderná, svieža, kvetinová a citrusová. Je to svieža ovocná zmes citrusov, bergamotu, citrónu, pomarančového listu, letnej ruže, broskyne, jahody, kvetu gardénie, jazmínu, pačuli, ambry a pižma.

Povedali o Original Pink: “Milujem ju. Ovocná, dievčenská, koketná vôňa. Silná, ale nie neznesiteľným spôsobom, znamená to, že vydrží po celý deň. Kombinujem ju s Righteous butter maslom a v dopoludňajších hodinách sa stále cítim nádherne a sviežo. Súhlasím s ostatnými dievčatami, že by bolo pekné vidieť koľko zostáva vo fľaši, ale to je moja jediná kritika. Stala sa mojou srdcovou vôňou!” 

Pri čítaní recenzií som sa prevažne stretla len s pozitívnymi ohlasmi. Kupujúce sú nadšené nie len z nádherných vôní, ale najmä z účinkov produktov Soap & Glory. Spĺňajú to, čo sľubujú a ešte majú o pár pozitív naviac:

  • Soap & Glory nie je testovaná na zvieratách
  • neinvestuje peniaze do marketingu a drahých obalov a preto sa môže zamerať na kvalitu v rozumnej cene, ich motto je “Nemíňajte veľa peňazí na svoju hydratáciu.”
  • Soap & Glory myslí ekologicky. Odštartovalo kampaň “2 minute rinse”, kde preferuje sprchovanie do 120 sekúnd. Bojí sa globálneho problému nedostatku vody a tak inteligentným spôsobom nabáda aj svoje zákazníčky, aby skrátili čas svojho sprchovania, čím ušetria litre vody a ochránia životné prostredie.

Čo tvrdí Marcia - zakladateľka Soap and Glory

Marcia je obrazom zdravého životného štýlu, pravidelne športuje, dodržiava pitný režim a stravuje sa kvalitne. Úspešná podnikateľka tvrdí, že: “To čo robíte, robte z lásky, nie pre peniaze. Akúkoľvek kariéru, čo začnete čisto za účelom finančného zisku, bude nakoniec mizerná. Život je krátky, tak robte to, čo máte radi a úspech bude nasledovať - a ak nie, aspoň budete šťastní každý deň.” Tieto slová sú obrazom výsledkov jej práce a hovoria o citlivosti, s akou Marcia pracuje pri tvorbe značky Soap & Glory.

Mne osobne je veľmi sympatické myslenie a filozofia Marcie ako aj značka Soap & Glory. Pár produktov tejto značky už mám objednaných, takže onedlho môžete očakávať recenziu...smiley